Home » Blog » Wearable markt: Samsung levert marktaandeel in, Garmin in de plus

Wearable markt: Samsung levert marktaandeel in, Garmin in de plus

Q2 wearable markt

Canalys heeft voor een recent rapport de cijfers van Q2 2020 onder de loep genomen. Het bedrijf heeft de cijfers op het gebied van wearables in het tweede kwartaal van dit jaar in Noord-Amerika geanalyseerd. Er moet wel genoteerd worden dat de Galaxy Watch 3, het nieuwe paradepaardje van Samsung, pas in augustus 2020 is uitgekomen. Hierdoor zullen de cijfers dit kwartaal positiever voor het bedrijf uitvallen. Op één staat – traditioneel – Apple, gevolgd door Fitbit en Garmin. Waar Samsung 48% marktaandeel in de Noord-Amerikaanse wearable-markt heeft ingeleverd, pakt Garmin 27% erbij.

Overzicht in een tabel

Canalys heeft zijn bevindingen opgesomd in een tabel. De verkochte aantallen zijn in miljoenen. Anders cijfers zijn percentages. Cijfers afkomstig van dit rapport van Canalys. Aan de totalen zie je goed dat de markt in zijn geheel wel is gegroeid. Onder het kopje “anderen” vallen bijvoorbeeld merken zoals Withings, Huawei en Xiaomi. Het is wel jammer dat deze bedrijven niet een apart percentage mee krijgen.

BedrijfQ2 2020 verkopenQ2 2019 verkopenQ2 2020 aandeelQ2 2019 aandeelGroei
Apple3.22.937,6%37,9%+9%
Fitbit1.61.919,3%24,1%-12%
Garmin0.70.58,1%7,0%+27%
Samsung0.40.85,0%10,6%-48%
Verizon Wireless0.10.01,9%0,4%+478%
Overig2.41.528,1%20,0%+54%
Totaal8.57.7100%100%+10%

Garmin Venu en Vivoactive 4

Garmin wist in Noord-Amerika de markt te veroveren met onder meer de Garmin Venu en Garmin Vivoactive 4. Twee hele gave horloges, die de consumenten blijkbaar ook erg weten te waarderen. Deze horloges vliegen als warme broodjes over de toonbank, waardoor Garmin, vergeleken met hetzelfde kwartaal in 2019, een groei doormaakte van 27%.

Verizon Wireless pakt een stukje markt mee

Verizon Wireless geeft in Amerika budgethorloges en kinderhorloges uit. De markt voor kinderhorloges maakt een enorme groei mee, die al in 2017 werd ingezet. Hier profiteert Verizon enorm van. Zo is de GizmoWatch 2 een flinke hit geworden. Dit horloge werkt met een SIM-kaart, waardoor ouders de locatie van hun kind kunnen opvragen.

Top 10 smartwatches en activity trackers banner
nv-author-image

Edwin

Edwin test, bekijkt en schrijft reviews over sporthorloges, smartwatches en activity trackers. Daarnaast volgt hij dagelijks het laatste nieuws omtrent (slimme) horloges. Hij praat graag over alles wat met (sport)horloges te maken heeft. Naast horloges schrijft hij ook veel over massage guns. Dit doet hij op Massagegunreview.nl. Contact opnemen met Edwin kan via Facebook of via het contactformulier.